Bandit Authorized DealerZakład Urządzania i Utrzymania Zieleni
znajdujesz się: Strona główna > O nas

O nas

Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni powstał w 1985 roku jako spółka cywilna, z inicjatywy trzech współwłaścicieli Jacek Gędzior, Andrzej Popek, Jerzy Franek. W późniejszych latach firma została przekształcona ze spółki cywilnej w spółkę jawną, której współwłaścicielami zostali już tylko A. Popek, J. Franek. Trzeci z współzałożycieli wycofał się z firmy i prowadzi obecnie działalność o podobnym profilu w Stanach Zjednoczonych. Od początku swojego istnienia Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni zajmował się pielęgnacją drzew, kompleksowym utrzymaniem terenów zieleni miejskiej oraz zagospodarowaniem odpadów zielonych.

Poszukiwania właściwych metod do usprawnienia naszych działań sprawiły, że na przestrzeni lat wypromowaliśmy liczne rozwiązania oraz urządzenia, których skuteczność i niezawodność potwierdzaliśmy również w wykonywanych przez nas pracach. W owym czasie wzory czerpaliśmy z obserwacji podobnych przedsiębiorstw w krajach technologicznie wysoko rozwiniętych i znacznie lepiej dosprzętowionych w tamtym okresie. W Polsce byliśmy pionierami we wdrażaniu do eksploatacji rębarek do rozdrabniania gałęzi, konarów oraz całych drzew, frezarek do usuwania pni, a w późniejszych latach również recyklerów do rozdrabniania drewnopochodnego materiału organicznego.


Sprowadzanie wydajnych i niezawodnych maszyn Bandit ze Stanów Zjednoczonych zapoczątkowaliśmy blisko 20 lat temu, promując je na ważniejszych imprezach targowych oraz wystawach. Warty podkreślenia jest fakt, że większość z tych urządzeń pracuje do dnia dzisiejszego i w niektórych przypadkach sprzęt wciąż jest w rękach pierwszego właściciela! Pośród tych urządzeń, które wytrzymały próbę czasu znalazły się również jedne z najmniejszych komunalnych modeli rębarek jak „Mighty Bandit” (poprzednik dzisiejszego Modelu 65 XP). Wzrost zamożności oraz skali działań polskich przedsiębiorstw, przemiany i nowe inwestycje w gospodarce, a także procesy dostosowawcze wynikające z wymagań standardów UE oraz dotacje unijne, stały się głównym powodem, napływu większego, bardziej wydajnego i bardziej zaawansowanego technicznie sprzętu. W tym właśnie czasie sprowadziliśmy na nasz rynek potężne recyklery, które wydajnie i z dużą ekonomiczną efektywnością wytwarzają najwyższej jakości produkt na potrzeby różnych odbiorców. Ostatnim dodatkiem do naszej oferty stały się wysokowydajne, gąsienicowe maszyny do mulczowania i frezowania, które są już od niedawna obecne na polskim rynku i potwierdzają wysoką klasę i renomę maszyn Bandit.


Maszyny firmy Bandit Industries, Inc, którą reprezentujemy w Europie Środkowo-Wschodniej cieszą się sporym uznaniem i dobrą opinią użytkowników na całym świecie. Typoszereg produktów oferty handlowej tego renomowanego producenta wypełnia kilkadziesiąt wydajnych i solidnie zbudowanych modeli maszyn, które charakteryzują unikalne rozwiązania technologiczne, wysokie standardy bezpieczeństwa, najlepszej jakości podzespoły oraz liczne elementy opcjonalnego wyposażenia mające na celu usprawnienie pracy w określonych warunkach. Niezależnie od klasy wielkości urządzenia, każda z tych maszyn zapewnia długie lata niezawodnej eksploatacji i pozwala pracować efektywniej niż konkurencyjne urządzenia o zbliżonych parametrach technicznych.

Dysponując długoletnim doświadczenie w sprzedaży maszyn Bandit, na przestrzeni lat zabezpieczyliśmy tym urządzeniom również doskonałe wsparcie w zakresie serwisu, obsługi technicznej oraz sprzedaży części zamiennych w Polsce. Od początku dystrybucji świadczymy usługi w zakresie doradztwa technicznego, napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, remontów, przeglądów okresowych oraz instruktaży wdrożeniowych. Prowadzimy też detaliczną sprzedaż oryginalnych części zamiennych, zapewniając możliwie krótki czas dostawy oraz korzystne ceny.

W ostatnich latach poszerzyliśmy naszą działalność o usługi recyklingu z wykorzystaniem mobilnych rozdrabniaczy Bandit Beast. Oferujemy wydajne przetwarzanie materiałów pochodzenia leśnego oraz rolniczego, recykling opakowań drewnianych i odpadów wielkogabarytowych, a także recykling wybranych nieorganicznych materiałów. Chcieliśmy pokazać naszym potencjalnym klientom, jak efektywnie można używać recyklerów Beast w różnych aplikacjach. Dysponując dwoma jednostkami demonstracyjnymi jesteśmy gotowi potwierdzić walory sprzedawanych przez nas maszyn do recyklingu w warunkach niemal każdej aplikacji, w której mogą mieć one zastosowanie.

Mamy motywację oraz energię niezbędną do dalszej ciężki pracy, która przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji maszyn Bandit Industries, Inc w Europie Środkowo-Wschodniej oraz ciągłego postępu usprawniającego wszystkie aspekty dystrybucji urządzeń tego producenta!