Aktualności

2017 był niezwykle ekscytującym rokiem, jeśli chodzi o nowy sprzęt dołączony do oferty Bandit Industries 

     

ZT1844 szturmem podbija rynek frezarek do pni drzew dzięki kompaktowej konstrukcji na gumowych gąsienicach przyjaznych dla nawierzchni trawiastych. Posiada wszystkie atrybuty mocnej i wydajnej maszyny charakterystyczne dla każdej frezarki do pni Bandit®, z wszystkimi funkcjami, które czynią ją idealną maszyną dla wypożyczalni maszyn lub firm wyspecjalizowanych we frezowaniu pni.

Model ZT1844 jest wyposażony w tarczę frezującą Bandit o średnicy 18” (460 mm) z frezami typu "Green Teeth". Elektroniczne sprzęgło oznacza, że uruchomienie tarczy frezującej jest tak proste, jak przełączanie przełącznika do pozycji "On". Podwozie samobieżne z gumowymi gąsienicami pozwala poruszać się maszynie po nierównym i trudnym terenie, a jednocześnie jest łatwa do wprowadzenia na delikatne nawierzchnie trawiaste.

"ZT1844 jest zaprojektowana od podstaw, aby przewyższyć pod względem osiągów wszystkie inne frezarki do pni w swojej klasie”, stwierdza Jason Morey. "„Szerszy zakres ruchu wahadłowego tarczy frezowej pokrywa więcej obszaru podczas frezowania pni. Wyższa wysokość i głębsza głębokość frezowania oznaczają, że można utylizować wyższe pnie, jak również frezować korzenie jeszcze bardziej w głąb ziemi. Intuicyjne sterowanie sprawia, że frezowanie pni jest łatwe, bez względu na to, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy klientem wypożyczalni. ”

“Posiadamy dostępne dwie opcje silnika dla ZT1844,” mówi Morey. 

“Klienci mogą otrzymać standardowy silnik benzynowy Kohler 26 KM, lub opcje benzynowego Kohlera 38 KM Kohlera. Oba silniki cechuje elektroniczny układ wtryskowy, więc te jednostki są do uruchomienia, nawet w warunkach chłodnych poranków.”

Rębarki do gałęzi i konarów drzew, które tworzą  serię XPC obejmują Model 12XPC, Model 15XPC oraz Model 19XPC. Każda jest zaprojektowana pod katem prostoty użytkowania, mocnej konstrukcji oraz mobilności. 

Intimidator™ 12XPC jest przeznaczony dla profesjonalistów zajmujących się przycinaniem i jest wystarczająco wytrzymały, aby rozdrobnić materiał o średnicy 12” (305 mm). Ze uwagi na zwrotność oraz efektywność kosztową, model ten jest szczególnie popularny pośród profesjonalnych wypożyczalni maszyn, zakładów komunalnych oraz firm zajmujących się pielęgnacją drzew. Jego kompaktowa konstrukcja sprawia, że 12XPC jest łatwy do holowania oraz manewrowania, a prędkość posuwu wynosząca 120 fpm (37 m/min) gwarantuje szybkie przetwarzanie dużych stosów gałęzi w miarowe zrębki. Dostępność opcji silników benzynowych i wysokoprężnych o mocy do 89 KM sprawi, że załoga będzie permanentnie starała się nadążyć z podawaniem za tempem pracy  maszyny, a solidna konstrukcja Bandit'a zapewni lata niezawodnej eksploatacji.

Intimidator™ 15XPC jest propozycją dla profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją drzew, zakładów komunalnych oraz profesjonalnych wypożyczalni maszyn, poszukujących wciąż stosunkowo kompaktowego, ale jednocześnie i bardziej wydajnego rębaka bębnowo-nożowego o maksymalnej średnicy 15” (380 mm). Ten imponujący rębak posiada bęben do rozdrabniania o średnicy 24 cali (660 mm) i przy swojej masie około 7,198 lbs (3,3 tony) jest dodatkowo wciąż łatwy w transporcie. Zbudowany z mocnych podzespołów najwyższej jakości w połączeniu z solidna konstrukcją spawaną, Intimidator 15XPC przewyższy osiągami i zdystansuje wszystkie inne  rębaki o maksylalnej średnicy rozdrabniania do 15” (38 cm) dostępne na rynku. 

             

Intimidator™ 19XPC to potężny 19"(do 480 mm) rębak typu bębnowego, który może z łatwością poradzi sobie z dużymi konarami, rozwidlonymi gałęziami oraz całymi drzewami. Jest to niezwykle wszechstronny rębak, którego układ podający wykorzystuje większej średnicy górny walec podający 15-3 / 4 ” (400 mm). 19XPC ma moc wciągania największych konarów, a także całkiem sporych drzew w całości. Dzięki solidnej konstrukcji spawanej wykonanej z dobrej jakości stali, sprawdzonemu układowi podawania, wytrzymałym podzespołom i najlepszym technologiom wyrzutu zrębków, Intimidator 19XPC jest ulubionym rozwiązaniem dla firm zajmujących się obsługą zieleni wysokiej, w działaniach których wymagany jest wysokowydajny rębak, który pozostawałby wciąż łatwy do manewrowania.

Beast® Model 2460XP został dodany do linii horyzontalnych rozdrabniaczy. Model 2460XP, dostępny jako maszyna holowana lub gąsienicowa, jest maszyną zbudowaną od podstaw, tak aby przewyższyć każdy inny recykler z poziomym podawaniem  w swojej klasie.  

 

„Przy projektowaniu modelu 2460XP przyglądaliśmy się wszystkiemu. Każda decyzja projektowa, każda standardowa funkcja, każda opcja została wybrana tak, aby była to najbardziej wydajna szlifierka pozioma o pojemności 24 cali ”- powiedział kierownik sprzedaży Bandit Jason Morey. „Każdy, kto zobaczy 2460XP w akcji, będzie mógł natychmiast zobaczyć, co czyni tę jednostkę tak wyjątkową”.

“Zadbaliśmy wręcz o każdy szczegół kiedy projektowaliśmy Model 2460XP. Każda decyzja dotycząca głównych elementów konstrukcji, każda standardowa cecha, każda opcja została wybrana tak, aby można było zaoferować najbardziej wydajny horyzontalny rozdrabniacz w klasie 24-cali", mówi Jason Morey  (Bandit Sales Manager). “Każdy kto zobaczy 2460XP w akcji będzie will w stanie natychmiast dostrzec co czyni tą jednostkę tak specjalną.”

Szczególną uwagę zwrócono na uczynienie 2460XP łatwiejszym w serwisowaniu i konserwacji horyzontalnym rozdrabniaczem. Typowe podzespoły obsługi i konserwacji zostały zaprojektowane tak, aby były dostępne z poziomu gruntu lub z wbudowanych pomostów. Zmniejsza to czas przestojów i zwiększa funkcjonalność. 

 

Model BTC-300 to kolejny krok ewolucji wysokowydajnych  gąsienicowych jednostek nośnych Bandit z wymiennymi osprzętami w postaci głowicy mulczującej oraz głowicy frezującej do pni drzew. 

Model ten oferuje klimatyzowaną kabinę operatora deluxe, która uchyla się w celu ułatwienia obsługi i konserwacji. Kabiny posiadają certyfikację ROPS/FOPS/OPS i zapewniają komfortowy  dostęp do funkcji sterowania maszyny z amortyzowanego powietrzem fotela operatora. MODEL BTC-300 porusza się na sprawdzonych stalowych gąsienicach CAT 315 dla zachowania wyjątkowych właściwości trakcyjnych w każdych warunkach terenowych. Głowica mulczująca o szerokości 90" (2286 mm)  łatwo oczyszcza teren z gałęzi oraz małych drzew, możliwa jest również błyskawiczna zmiana na głowicę frezującą  o średnicy  44" (1118 mm) w celu agresywnego usuwania pni drzew. 

System barwienia zrębków "Color Max"

With Bandit’s enhanced Color Max colorizer system, creating beautiful colored landscape mulch from waste wood has never been easier. The Color Max colorizer system is a quick, efficient, cost-effective system that outperforms all other coloring systems, creating the highest quality colored mulch faster and with lower operating costs.

Dzięki ulepszonemu systemowi barwienia zrębków Color Max firmy Bandit, tworzenie atrakcyjnych kolorowych ściółek ze zrębków drzewnych nigdy nie było łatwiejsze. System barwienia zrębków Color Max jest szybkim, wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniem, które przewyższa wszystkie inne systemy barwienia, wytwarzając szybciej najwyższej jakości kolorowe zrębki, przy jednocześnie niższych nakładach.

System barwienia Color Max wtryskuje substancję barwiąca bezpośrednio do opatentowanego młyna Beast’s, który dokładnie pokrywa materiał podczas procesu barwienia.

Ten system w pełni wykorzystuje możliwości produkcyjne Beast'a, rozprowadzając kolor w strukturze mulczu, w czasie gdy jest wtórnie rozdrabniany. Ponieważ kolor jest aplikowany do młyna równomiernie,  również barwnik jest równomiernie rozkładany na produkcie, a jednocześnie możliwe jest zapewnienie maksymalnej wydajności barwnika. W porównaniu z konkurencją Bandit Beast wyposażony w systemem Color Max może z łatwością wyprodukować 35% więcej barwnych zrębków na godzinę, zużywając przy tym 30% mniej wody oraz 25% mniej barwnika.

Zadzwoń do najbliższego autoryzowanego dealera Bandit aby zaaranżowac demonstrację już dziś!