Aktualności

Opcje bębna nożowego dla Modelu 2680XP and 3680XP mogą przekształcić Twój recykler The Beast w najbardziej wydajny biomasowy rębak do całych drzew.

Połączenie produktywności horyzontalnego rozdrabniacza Beast® z siłą rozdrabniania wysokowydajnego rębaka do całych drzew Bandit jest tak proste, jak zainstalowanie opcjonalnego bębna do rozdrabniania całego drzewa dla twojego recyklera The Beast.  

Po pierwszej instalacji lub w przepadku modernizacji "retrofit" jest to stosunkowo prosta zamiana - tzn. podmiana standardowego rotora  recyklera Beast w custom'owy bęben na 5/10-noży, 4/8-noży lub 20-noży wraz z dodaniem specjalnie zaprojektowanych elementów dystansowych stałej stalnicy. (Bęben nożowy 5/10-noży jest bębnem domyślnie wyposażonym w układ 10-nożowy, ale może używany z zaślepiona połową kieszeni noży. To samo dotyczy bębna nożowego 4/8 oraz bębna 20-nożowego). Z układem tego typu dla posiadanej maszyny  Beast, nie ma potrzeby zakupu nowej maszyny w celu produkcji jakościowych zrębków. Ale aby zrozumieć, dlaczego Bestia z bębnem do rozdrabniania jest tak świetnym rozwiązaniem, musisz zrozumieć, co sprawia, że horyzontalne recyklery Bandit Beast wyróżniają się pośród tego typu maszyn.

Różnica rozpoczyna się w charakterystyce opatentowanego młyna maszyny.

Bandit zaprojektował  Beast'a tak, by wykorzystywał podsiębierny ruch rotora, podczas gdy większość innych horyzontalnych rozdrabniaczy kręci w przeciwną stronę (tj. w górę). Taka konfiguracja pozwala maszynom  Beast skrawać o jednoczęściowy transporter podający, który pełni rolę ruchomej stalnicy - to jest ogromna przewaga nad konkurencją. Podczas pracy z bębnem nożowym, Beast tnie o wymienną,  stałą stalnicę, która znajduje się na końcu podajnika, a nie o ruchomy transporter podający. Ta konfiguracja zapewnia wyższą jakość zrębków (materiał wsadowy zwykle nie jest drewnem odpadowym ale czyste surowcem pozbawionym zanieczyszczeń) . Pomaga to zapobiec obracaniu się lub toczeniu się materiału, co skutkuje lepszą jakością zrębków. Skrawanie w systemie podsiębiernym jest również bardziej agresywne niż w przypadku  systemów  nasiębiernych, dzięki czemu cały układ podający zapewnia lepszą kontrolę nad materiałem podawanym do rębaka.

Jednoczęściowy przenośnik podający Bandit odgrywa również ważną rolę w zapewnieniu wyższej jakości zrębków. Czyni to poprzez ciągłe przesuwanie materiału w kierunku jarzma walca podającego oraz bębna rozdrabniającego. Wytrzymała konstrukcja przenośnika podającego okazała się o wiele bardziej skuteczna i niezawodna niż przenośniki taśmowe w innych rozdrabniaczach, pomagając jednocześnie dostarczyć produkt końcowy najwyższej jakości. 


 
Sześciobiegowy system podawania pozwala operatorowi dopasować prędkość przenośnika podającego do rozmiaru przetwarzanego materiału. Dzięki temu materiał nie jest porywany przez bęben, pchając się z nadmiernym tempem posuwu i  powodując wyhamowanie, które z kolei może zmniejszyć moc oraz zwiększyć zużycie paliwa. Zapobiega to również temu, aby materiał nie dostawał się zbyt szybko do komory bębna, co może spowodować powstawanie ponadwymiarowych i zbyt dużego udziału drobnych cząstek. Sześciobiegowy system podający można jeszcze bardziej dostosować do aktualnych potrzeb procesu rozdrabniania, aby wytwarzać materiał w odpowiednim rozmiarze podczas pierwszego kroku.

Duża szerokość przenośnika podającego w modelach 2680XP i 3680XP oznacza również, że maszyny te mogą obsługiwać największe, najbardziej rozłożyste drzewa. Szeroki na 60 cali (1524 mm) przenośnik podający pozwala na równomierne rozłożenie materiału wzdłuż całej taśmy koryta podającego, dając kłodom, zrzynom oraz kawałkowemu drewnu, pniakom, a nawet wtórnie rozdrabnianemu mulczowi dużo miejsca.

Wszystkie zalety podsiębiernego układu rozdrabniającego Bandit wciąż maja zastosowanie wobec bębna nożowego. Łatwo dostrzec dlaczego Beast może być Twoim najlepszym wysokowydajnym rębakiem do całych drzew.

Można przetwarzać więcej niż tylko drewniane produkty. Opcja bębna rozdrabniającego może oferować duże korzyści w procesie przetwarzania materiałów plastikowych, jak rury z tworzywa HDPE.

Wyposażony w opcję 20-nożową Beast pozwala na skrawanie twardej rury z tworzywa sztucznego i wytwarzanie jednolitego i idealnie skalibrowanych plastikowych zrębków, które są dokładnie tym, czego oczekuje się od recyklerów dedykowanych do tworzyw sztucznych.

Bęben nożowy na 4/8 noży lub  5/10 noży, w zależności od tego, czy wszystkie noże są używane, czy połowa ich gniazd jest zaślepiona, może wyprodukować 2-calowy (50 mm) duży zrębki dla dedykowanych kotłów na biomasę, jak również standardowe zrębki ¾” (19 mm) 20-nożowy bęben może wytworzyć mikrozrębki w rozmiarze od 1/4”(6mm) do 3/8” (9 mm), jeśli wszystkie noże są używane. Zaślepienie połowy kieszeni bębna nożowego może dać standardowy zrębek ¾” (19 mm) do 1” (25 mm).

Ale prawdopodobnie największą zaletą systemu bębna nożowego The Beast jest to, że nie musi pozostawać w młynie maszyny na stałe. Możesz zamienić bęben nożowy z powrotem na tradycyjny bęben frezowy (bijakowy) i cieszyć się zaletami niemal nieograniczonych opcji frezów oraz rakerów, dając operatorom możliwość wybierania i stosowania właściwego sprzętu do przetwarzania prawie wszystkiego, od kawałkowego drewna po sterty gałęzie oraz kłody. 


Beast może się zmieniać wraz z upływem czasu - dostarczając produkt spełniający wymagania stale zmieniających się rynków zrębki.  Bez względu na to, jak długo Beast będzie w użyciu, Bandit będzie wspierał swój produkt dzięki bezpłatnemu telefonicznemu wsparciu ekspertów. Bandit oferuje tę usługę serwisową za pośrednictwem naszego programu wsparcia "Bandit Backbone".